FILL

Strefa Partnera

Topowa kolorystyka w bramach

Co wybrać aby nie zwariować? Kolorystyka zachęca do podjęcia niesztampowej decyzji. Ale czy warto ?


We współczesnym budownictwie kolor bramy uzależniony jest od wybranej stolarki okiennej, drzwiowej, jak również elewacji i ogólnej stylistyki domu. Nowoczesne domy projektowane są w dosyć zachowawczy Modne bramy segmentowe będące punktem odniesienia i elementem odróżniającym dom to trend rynkowy, który aktualnie obowiązuje. Mamy tu na myśli stonowaną kolorystykę w której dominującą barwą jest szarość. Śledząc poczynania architektów, możemy na wstępie podzielić kolorystykę na nowoczesną oraz klasyczną. Do której grupy należysz?

Klasyka obroni się zawsze. Jednolita struktura oraz odpowiednia tonacja kolorystyczna tworzy korzystny odbiór, co najważniejsze, sprawdzi się w większości domów. Tutaj warto zaznaczyć, iż odbiegamy od twierdzenia homogeniczności w zakresie kolorystyki stolarki oraz bramy. Te elementy mają prawo mieć różną barwę, odcień oraz strukturę. Jednolitość nie oznacza poprawności.

Okleina drewnopodobna wbrew pozorom nadal nie wyszła z mody, choć bez wątpienia jest zarezerwowana dla klasycznych projektów domów. Winchester, złoty dąb oraz dąb bagienny to kolory najczęściej wybierane przez klientów.

Modna brama będąca punktem odniesienia i elementem odróżniającym dom to trend rynkowy który aktualnie obowiązuje. Zaczynamy używać kontrastów, przestaliśmy się ich bać. Często próbujemy zachować spójność estetyczną pomiędzy bramą a elewacją (zwłaszcza gdy ściana wyklucza stolarkę okienną – jest to częsty zabieg w aktualnych projektach domów). Najważniejszy w tej kwestii jest czas. Jeżeli planujemy niesztampowe rozwiązanie, skontaktujmy się z producentem najszybciej jak to możliwe.

Starsze budownictwo może nam narzucić wyzwanie, przecież kolory obecne kiedyś nie muszą obowiązywać i dzisiaj. Jednak w tym przypadku mamy możliwość lakierowania płaszcza bramy na dowolny kolor z palety.

Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do kontaktu!